Kam se dojde se slušností

17. září 2010 v 21:18 | Angel Enigma |  Inside of diamonds
Vážení čtenáři,hlásí se vám z metra naprosto vytočená AngelEnigma,která se doteď diví,jak se jí poštěstilo vydržet mluvit slušně.A tentokrát v tom ani nejede ústav,překvapení,hm?


Jedná se o jistou nejmenovanou ordinaci ortodoncie,do které dojíždím už pět let.
To znamená,že už pět let jsem se nazakousla do jablka,nechroupla do ořechu,neutrhla zuby ochranou pásku,nevybělila si zuby a neudělala oblíbený partytrik s otvíráním láhve. Ano,jedná se o banality,ale jednomu to chybí.
Po každé kontrole mi je středověký mučící nástroj utažen a dva dny se živím kašovitou stravou.Pro krásu se trpí,co?No jo.Ale když si vezmete,že žádné křivé zuby nemám a že imaginární predkus,za který se občas skrývá diagnóza-ale jen v momentu,kdy se na ní opakovaně zeptám-nepotvrdila ani praktická zubařka,si vážně klidně nechám. To bych nebyla diamondka,abych se neohradila. Když se se mnou konečně byl někdo ochotný bavit,že neuhodnete,čí je to vina.Pochopitelně,že moje! Pokud nezačnu nosit gumičky-vyvstává otázka na co?,ale tu prozatím přejdu-tak budu do ordinace chodit třeba taky dvacet let!!!
Věřte mi,lidi,v takovou chvíli nevíte,jestli se máte smát,plakat nebo prostě křičet.Diamondka s ledovým klidem žádost zopakovala,odpověď byla naprosto stejná.
Asi si říkáte,proč mu tu radost neudělám. Když pominu fakt,že by se jednalo o zbytečnou akci,tak půl hodiny nošení gumiček představuje stav jako po utahování pro následujících dvacetčtyři hodin.Ale je mi líto,já prostě nebudu žít v bolesti nebo pod zbytečnými léky. Na naší škole,doma,v terénu,já musím fungovat.Držím pohromadě svojí školu,rodinu,dům,kolektiv a ve volném čase dělám věci,díky kterým se z toho nezblázním.A prostě nemůžu vypadnout.Den dva,týden se zvládne.Ale v bolesti se nemůžu hýbat.Když se nemůžu hýbat,nemůžum myslet.Když nemůžu myslet,nemůžu pracovat.A když nemůžu pracovat,tak sice nejspíš nikdo neumře,ale přinejmíň problém by to byl. A když navíc víte,že je ta bolest zbytečná...
Cestou domů poslouchám relaxační hudbu a rovnám se s tím.Čeká mě imunologie,kardiologie,ORL,plicní a bůhví co ještě,protože moje krevní výsledky jsou stále mizivé a moje imunita stále k ničemu,a nepotřebuju jiného doktora.Mám tak akorát dost těch,kteří se alespoň snaží něco vymyslet a zachránit mi přinejmíň zdraví,a člověk,naprogramovaný software pro zbytečné ztrpčování života, je mi v tuhle chvíli skutečně nanic.Někoho,koho se zeptám na moji vlastní diagnózu a on mi dvakrát odpoví,že mě to nemusí zajímat a nejvíc co od něj slyším je spílání a nicneříkající tautalogie, vážně nepotřebuju.
Jo,byla jsem slušná.A budu,nedonutí mě k primitivním nadávkám,Ale vím přesně,jak dlouho tam budu chodit.Přesně dva roky.Než budu smět sepsat revers.

A pokud jste z titulku čekali to sprosté slovo...tak si ho domyslete. Chytrému napověz a hloupí čtenáři...k nám nepatří :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!