And when the sunshine comes to town

3. prosince 2010 v 16:29 | Angel Enigma |  Inside of diamonds
Zápisky ze dne čtvrtek 2.12.2010
Vypadám, jako že jsem se zbláznila,co? Venku mrzne až praští, moje vlastní tělo opět z časového zvyku bojuje proti mě, průměr z matematiky se mi zvyšuje nepřímo úměrně k venkovní teplotě a vypadá to, že neboť silničáři jsou opět zaskočeni tím, že v prosinci sněží,se patrně nedostanu domů. Zítra dva testy, nestíhám koně a ani televize mě netěší, protože favoritka slečna Marplová dnes taky nějak nezvládá.
Dnešek ale vypadá, že mi nemůže být pokažen. Trochu si sumarizuju svůj život a z neznámého důvodů zjišťuju, že i přes to všechno jsem v náladě veselá. Prostě takový příjemný hřejivý pocit. Je způsoben částečně i termodečkou, a nikoliv fyzicky tím, že hřeje, ale tím, že je to sympatický kus nábytku...je to vůbec nábytek? To těžko, je to...řekněme součást domácího vybavení, která úspěšně pomáhá jak mým fyzickým, tak psychickým symptomům. Ale dnešek byl zkrátka významným dnem, který mě i přes chlad - a to jak venkovní, tak interpersonální-roztomile zahřál. A i přesto, že zákony termodynamiky naprosto neovládám, udělám všechno proto, abych si tenhle pocit, de facto náhodou nabytý z dnešní souhry okolností, udržela a živila co nejdéle. A i když nemám nikoho, kdo by ho ve mě živil-kdyby byl ve mne okolím živen alespoň s poloviční vervou jako pocit méněcenosti, věřím že by zahřál Prahu natolik, že bych opožděným silničářům jistě ušetřila mnoho práce se sněhem - udržím ho jak dlouho jen to bude možné. Bude přece víkend, druhá adventní neděle.
Připravím svůj lay-out, pověsím zeleného svítícího hada nad vchodový oblouk, namotám na menší smrček blikající žárovičky a představím si že se se mnou baví upřímným hlasem mladého upřímného stromečku nebo starého plastového cynického stromku z reklamy na vodafone,upeču perníčky, projdu se se psy, dopíšu další kapitolu a bude mě hřát roztomilý pocit radosti, který si v sobě hodlám teď živit jako vlastní. A vím že zdravému jádru to přijde dětinské, šprtům hloupé a zbytečné. Ale oni něco nemají. A dokavaď to nepochopí, mít to nebudou. Nepřeju jim to. Ale protože si nejsou schopní svou cestu hledat tolerantně,nelituju je. 
Možná v tom bude namočen i pokus o adventní pohodu. Žebych přece jen byla ten mladší přírodní stromeček, který se těší na vánoce? Asi těžko, naivita nikdy nebyla moje silná stránka. Patrně budu něco uprostřed. Co se rozhodlo, že bude mít ze života radost. Hezký večer, dobrou noc a zatím se mějte. A abych se o kousek přiblížila k cynickému stromečku,dodávám
Dreams are like a rainbow. Only idiots think, that there is something shiny and sparkling on the end, what you can just easily pick up and take.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nezvládáte?

Pořád... 33.1% (254)
Jen teď... 23.1% (177)
Zvládám v klidu 22.3% (171)
Nepřipadám si, ale asi ne 21.5% (165)

Komentáře

1 Nik's Nik's | Web | 3. prosince 2010 v 16:39 | Reagovat

termodečka je super ♥ a tie stromčeky z reklamy na vodafone mi už trochu lezú na nervy :D

2 Adush Adush | 5. prosince 2010 v 12:33 | Reagovat

Plně souhlasím s tím, že silničáři jsou zaskočeni tím, že v zimě sněží... Má dobrá kamarádka to famózně vystihla, když pronesla legendární větu: "To, že tu trčíme v koloně už asi 2 hodiny je tím, že silničáři mají svačinu celej den!" A pronesla to hodně nahlas, takže celej autobus vybuchnul smíchy... Přeji i nadále hodně zdaru :-)

3 Adush Adush | Web | 5. prosince 2010 v 12:44 | Reagovat

Ještě se chci zeptat, jestli náhodou nevíte, pro koho je ta reklama na vodafone určená, protože malé děti si žádný tarif nekoupí, teenagerům příde strašně trapná (mluvící stromek?? no co to je??), dospělí na reklamu nenaletí a důchodci?? Ti si to jistí... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!