Co tak asi dělám?

30. prosince 2010 v 22:00 | Silverstorm |  Inside of diamonds
Správně, další článek, který hádá co by se se mnou mohlo dít, aneb o předvídatelnosti rodinných dovolených.

Takže co je to dnes? Den před Silvestrem? Na chatě Rozpadlině vypukly přípravy na zítřek. Někdo, nejspíš já a máma, se vydá do údolí pro rohlíky a veky, někdo udělá pomazánky, všichni půjdou pro dřevo na oheň. Dnešek není nic moc.

To zítra teprve vypukne ta pravá zábava. Ráno z Rozpadliny vylezou lidé v tom nejzářivějším oblečení, které doma našli. Potom procházející cizinci mohou sledovat děti na lyžích, které jsou dvakrát delší než oni sami, dospělé na bobech a ježdících, puberťáky (včetně mě) na čemkoli co našli, od pneumatik až po lopatu. Všechny oblečené v reflexních barvách, v té nejzářivější růžové, zelené, žluté aj. v těch nejpříšernějších kombinacích.

Večer se tohle šílené procesí odebere zpět do chaty. Začnou se mazat chlebíčky, opékat maso, rovnat hranice a všeobecně připravovat na půlnoc. Delší dobu budeme sedět v chatě jako každý den. Ale dětem nikdo neřekne ať jdou spát a nikdo taky spát nejde. Kromě mě pijí všichni nad patnáct. V půl dvanácté vyrazíme ven, zapálíme oheň a Horský Drahouš, rozený pyroman, se postará o rachejtle. Někdo vytáhne kytaru a začneme zpívat hity Karla Gotta. Pak někdo zařve PŮLNOC!, což je všeobecný signál, aby si všichni zkonrolovali hodinky. Pověřený jedinec začne odpočítávat a ostatní se přidají. Po tom co si postěžují, že jejich čas jde o tři vteřiny jinak, a že časomíra je blb.

Potom všichni zařvou ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK! a začnou se hromadně líbat, objímat a opíjet šampaňským. A v tuhle chvíli mizím. Stačilo mi to. Teď už to bude jen o pití.

No, a ráno potom... pardon, v poledne potom se z chaty Rozpadliny vypotácí skupina takových trosek, jaké jste ještě neviděli. Kromě mě mají opici všichni nad patnáct. A jak na Nový rok, tak po celý rok.

It's a sin to be good where bad people succeed.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!