Gingerbread madness

1. prosince 2010 v 20:38 | Silverstorm |  Inside of diamonds
Stromek, zvonek, hvězdička, kometa, vláček, prasátko, čtyřlístek, stromeček, andělíček, kometa, zvonek, podkova, hvězda...

Ano, blíží se vánoce. U mě doma vypukl již běžný předvánoční shon a zahájilo se období pečení cukroví. Abych byla konkrétní, zahájila jsem ho já, včera, svým pokusem o upečení perníků. Ztrávila jsem u toho téměř celé odpoledne. A to i přes to, že těsto jsem si zadělala už v neděli.
Můžu říct, že péct mě baví. Kuchyně je taková svatyně kam chlap nepáchne, dokud nemusí (aspoň u nás). Proto se tam tak často vyskytuju já. Bohužel i přes to, že jsem nadšená z každé chvilky kterou ztrávím v klidu, zaměstnávám ruce a mysl se toulá bůhvíkde, nemohu říct, že by mi pečení nějak zvlášť šlo. Hlavně proto, že zapomínám celé části postupu.
První jsem zapomněla potřít perníčky bílkem. to by zas tak nevadilo a další várky už byly v pořádku. Větší problém byl, že jsem několikrát zapomněla zapnout budík. Většinou jsem to odhalila včas, ale kvůli jedné várce jsem pak musela delší dobu větrat (spálené perníčky moc nevoní).
Co čert nechtěl, přesně v téhle chvíli se vrátil domů ajťák. Zastihl mě v začouzené kuchyni v zelené zástěře s kočkou, s rukavicemi, z nichž jedna je propálená (za to já nemůžu!) a s plechem malých, hezky tvarovaných uhlíků v ruce. Netvářila jsem se také zrovna nejlíp. K tomu musím říct, že i když se bratr moc nahlas nesměje ani toho moc nenamluví, jeho pošklebky jsou více než výmluvné. Počítám, že tohle mi bude předhazovat ještě hodně dlouho.
Nakonec ale mé snažení nemělo tak špatný výsledek. Naplnila jsem perníčky polévkovou mísu a po zbytek dne se už jen příjemně flákala. Jen jedna věc mě trochu děsí. Když už ty perníčky někdo upekl, bude je někdo muset i namalovat. A máma se právě teď věnuje výrobě polevy. Takže já vím, co budu dělat za dlouhých zimních večerů. Držte mi palce, ať aspoň vypadají k světu, když už asi nebudou k jídlu.
It's a sin to be good, where bad people succeeds
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!