Pravděpodobnost, že se to stane?

28. prosince 2010 v 20:00 | Silverstorm |  Inside of diamonds
Takže. Právě v tuhle chvíli jsem na horách. Vysoko na horách. daleko od vší civilizace. Jsem na chatě, kde záchodové prkýnko je chycené naběračkou, aby vám nepadalo na záda, kde stolní lampa visí na vidličce zabodnuté do stropu a kde se do okna musí strčit šroubovák, aby drželo zavřené. Není tu ani telefonní signál, natož internet. Takže tenhle článek musel být logicky napsán už dříve. Vlastně už před Vánoci. Tyhle zájezdy probíhají vždycky stejně.

Teď jsme tu třetí den. Tatíka tedy už přestalo bavit jezdit na jedné a té samé louce celý den. U nás je třetí den známý jako den úrazový. Většina rodin to řeší krátkou vycházkou. Podle rovnice Úrazový = Odpočinkový. Tak se většině nehod zabrání.

My, na druhou stranu, podnikáme to nejrizikovější co můžeme. Rádi si hrajeme s ohněm a pokoušíme osud. Tedy tatík to rád dělá. Podle téhle filosofie jsme nejspíš vyrazili na běžky. Minimálně na Sněžku. To se vždycky vstává v sedm, vyráží bez snídaně a vrací se až za tmy. No, minimálně jeden z nás si to užívá. Já to bohužel nejsem. S námi totiž zcela jistě běží ještě jedna rodinka. Tam mají dva syny. Ten starší z nich je starý jako já a říkám mu Horský Drahouš. Na horách jsme se poznali. Škoda, že se nesetkáváme jen tam. On to teď buď žene daleko před námi, nebo je daleko za námi a strašně zdržuje, nebo se pere se svým bratrem a nebo běží přímo vedle mě a celou dobu do mě ryje. Každopádně mi děsně leze na nervy. Odolávám touze shodit ho z hřebene do údolí. Když vydržím dalších pár dní, budu ho moci hodit do Silvestrovského ohně a to už stojí za to.

No, až se večer vrátíme, Drahouš se nejspíš porve se svým bratrem, pak se mnou, pak já se svým bratrem a pak mi všichni najednou. Později večer půjdeme ven a naházíme si sníh za krky. No co. Aspoň že je legrace.

A pravděpodobnost, že tohle vše se skutečně dnes stalo, děje nebo stane? 97% přesně. Ty zbývající tři procenta jsou:
Drahouš je nemocný a nepřijel.
Já, on, nebo tatík si zlomil nohu (se zlomenou rukou se na Sněžku dojít dá).
Taatík objevil novou stokrát lepší a třikrát delší cestu kamsi a vydali jsme se po ní (tudíž se to děje, ale na jiné cestě).

It's a sin to be good where bad people succeed.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!