Sladké Vánoční přípravy

23. prosince 2010 v 20:27 | Slverstorm |  Inside of diamonds
Konečně! Blíží se Vánoce!

U nás doma nastal samozřejmě neskutečný zmatek. Tatíka jsme dnes neviděli většinu dne. Je zastupitel, a chudáček musel celý den někde hlasovat. Ajťák se vrátil ráno od kamaráda, s kterým hrál celou noc hry. Já a mamka jsme se vrhli do pravé předvánoční práce.

Začalo to nákupem. Nešlo o dárky, ty jsme zrušili, ale potřebovali jsme pár věcí na zítra. Jako třeba majolku do salátu a kapra.

V obchoďáku jsme samozřejmě dle maminčina zvyku koupili těch šest položek ze seznamu a k tomu dvacet dalších, kdyby náhodou. Cestou domů jsme se stavili pro kapra. Vzali jsme takového menšího. Má tři kila. Cestou domů mamce došlo, že je to bezšupináč. Horror! Co dáme pod talíře? Musíme přece dodržet tradici! Řekla jsem jí, že kdyby si všimla dřív, mohla jsem jí posbírat šupiny kolem toho stánku, když už se na kuchání stejně nemůžu dívat. Naštěstí není cholerik, tak to překousla a řekla, že nám tam případně dá každému desetikorunu, ale že nějaké šupiny nejspíš najde.

Tak jsme se vrátili domů a vzhůru do práce. Já se začala energicky vrtat v těstu na vosí hnízda (nebo včelí úly, jak kdo chce), a mamka se věnovala salátu. To jsme vydržely až do okamžiku kdy přišel tatík a začal řvát, že mu nepřišel nějaký balíček. Já jsem ale už týden v ignorujícím módu, přece si nenechám kazit Vánoce. Tak jsem vesele dodělala hnízda a mnohem energičtěji se vrhla na zbylou polevu. Potom následovala lehká večeře (téměř dietní). S mámou jsme ještě namočili marokánky do čokolády a já se postarala o zbytky. Zase. Pak si říkám, proč přes Vánoce vždycky přiberu.

Pak jsme samozřejmě udělali ještě pár druhů cukroví. Celkem máme letos 16 druhů. To je nejvíc co pamatuju. A já vždycky likviduju zbytky. Sladké zbytky. Sladké přípravy. O to sladší, že se nemusím bát, že by mi zítra cpali kapra. Tatík totiž před nedávnem koupil od známého půlku prasete, takže já a Ajťák budeme mít zítra k večeři řízky. Miluju postní jídla.

It's a sin to be good, where bad people succeeds.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!