Spor o bábovku

15. prosince 2010 v 19:51 | Silverstorm |  Inside of diamonds
Tak jsem dnes dorazila z kroužku domů. Kéž by se mi to nepodařilo. Je to absurdní, ale někdy bych radši zůstala trčet v metru nebo tramvaji, než bych dojela domů.

Moje matička je dnes totiž na večeři se známými. Ať si to tam užije. Bůh ví, že má před Vánoci práce dost. Pro mě to bohužel znamená, že jsem celý večer doma s tatíkem a ajťákem. Je pravda, že ajťáka jsem ještě neviděla, ale do tatíka jsem vrazila hned za dveřmi. Začal to milou a zdvořilou otázkou, kam to takhle večer v té zimě courám. Tak jsem mu vysvětlila, že mám své zájmové aktivity v určitých termínech, které se nezmění, protože je mi zima. Nemůžu se na něj za tohle zlobit. Já si také nepamatuju kdy má ajťák kroužky. Má-li jaké.

Následně jsem se kolem tatíka protáhla do kuchyně. Měla jsem hlad. Tatík žije v představě, že ženská vždycky ví, kde je nějaké zapomenuté jídlo (musím přiznat, že v tomhle má pravdu) a hladovou ženskou pozná na sto honů. Tak se otočil a šel za mnou. Ono zmíněné zapomenuté jídlo bývá obvykle v hrnci na sporáku. Naši kluci ovšem napřed hrnec pohledem úplně vynechají a pak, když jsou na něj upozorněni, nadzvednou pokličku, přičuchnou a zeptají se: Co myslíš, že to je?

Měla jsem chuť mu říct, že asi klih, nebo lepidlo z bramborového škrobu. Obojí se u nás občas vyskytuje, ale smrdí to tak hrozně, že by to museli poznat i naši kluci. Tak jsem mu nakonec přiznala, že se jedná o česnečku a ano, je to k jídlu. Tatík se do toho s chutí pustil a aby mi nebylo líto, že je chvíli ticho, pustil do toho televizi. Tu mu nemám odvahu vypnout. Mohl by dostat abstinenční příznaky. Po jídle začaly v televizi Zprávy před 25 lety. A tatík začal nadávat. Já mezitím našla zbytek bábovky a začala si s ní klidnit nervy. To znamená, že jsem se jí nezřízeně cpala. Tatík mě v proluce mezi dvěma starými zprávami uviděl a houkl na mě, ať se tak necpu a nechám něco ajťákovi. 

Já se k té bábovce dostala, až když jí bylo méně než polovina. To znamená, že tu první půlku musel někdo sníst a rodiče sladké moc nejedí. Ale poslechla jsem a přestala bábovku porcovat. Potěšilo ho, jak ho jeho dítě krásně poslouchá a milostivě mi dovolil, ať si ještě jeden kousek vezmu. Ohradila jsem se, že je to dobrý, že to nějak překousnu. Upozorňuji, že jsem nebyla naštvaná. Ani trochu. Tatík si mě i bábovky přestal všímat a začal nahlas a patřičně falešně zpívat něco o veselých maršálech, kteří kamsi přijeli. Sebrala jsem svou tašku a s výrokem : "To mi vážně chybělo", se odebrala do svého pokoje. Vypadalo to, že tam dojdu v klidu a bude následovat příjemný večer. Pak se za mnou ozval vzteklý výkřik, že se nemám co urážet jen proto, že mi někdo zakáže vzít si bábovku a že jsem tedy vážně protivná. Pokusila jsem se ohradit, ale to je jako když hrách na stěnu hází. Tak se on zavřel v pokoji u své televize a já ve svém pokoji u svého počítače. Klidný večer je v tahu. A musím říct, že, ač jsem se snažila, teď už naštvaná jsem.

Ráda bych si to s ním někdy vyříkala. A nejde jen o tu bábovku. Ale vím, že kdybych se o to pokusila, vyplynula by z toho příšerná hádka a hádat se s tatíkem je téměř sebevražda. Tak sedím večer co večer u svého počítače a tiše čekám, jestli se třeba něco nezmění. I když dávno vím, že nezmění. On nemá povahu, aby si přiznal, že dělá chyby, já nemám odvahu mu to říct. On je jediný člověk, kterému se neodvážím odporovat a specializuje se na snižování mého sebevědomí. Já... Já jsem hloupá holka, co má deprese a hysterické záchvaty ze svého otce, podle jehož názoru jsem psychicky labilní a ve všech ohledech hrozná.

Ráda bych teď napsala nějaký plán, jak mu to v blízké budoucnosti natřu, ale žádný takový není. A nikdy nebude. Pokud ovšem konečně neseženu mísu banánového pudingu, tři páry starých ponožek a leguána.

Neptejte se. Tenhle ďábelský plán si vezmu s sebou do hrobu.

It's a sin to be good where bad people succed.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!