Vánoce udeřily!

13. prosince 2010 v 16:16 | Silverstorm |  Plevel
Absolvovala jsem první letošní oslavu Vánoc. Oddílovou (říkejme oddílu třeba Plevel). Konala se na naší krásné táborové základně v jižních čechách a stálo to opravdu za to.

V pátek jsme se sešli na autobusovém nádraží a po nějaké chvíli se dostavil i autobus. Cestou se nic zvláštního nestalo. Co se mě týče, díky bohu. Slečna T do mě většinu času šťouchala. Dělá jí velkou radost, když se vyděsím a vyjeknu a já vyjeknu vždycky. Ale už jsem si zvykla, tak co.

Po dvou hodinách v autobuse dokonce usnuli všichni čtyři přítomní Hlodavci (věková kategorie 6-9 let). Tak jsme je probudili a vyskákali, vyklopýtali a vypadali jsme ven z autobusu. Došli jsme do chatky a hned šli spát. Na hygienu jsme se svorně vykašlali všichni.

Sobota ráno. Probudila jsem se a za oknem sněžilo. Nehodlala jsem zimu podcenit a natáhla si oteplováky. Jsou červené. I moje zimní bunda je červená. Smáli se mi a já po dlouhé době uslyšela svou přezdívku ze základní školy. Červená Karkulka. Ha ha. Přestali se smát, když jim nasněžilo do bot.

Celý den jsme věnovali přípravě na superslavnostní večer. Sbíralo se dřevo, Bleška (sestra Slečny T) někde vyrvala stromek i s kořeny, Tornádo zapálila oheň v peci, Sticky se od těch dvou nevzdálila na krok. vedení uvařilo oběd. Já se Slečnou T jsme vyrobily věnec na dveře, ozdobily stromek a umyly nádobí od oběda. Hlodavci (samozřejmě pod dozorem) mezitím zamíchali bramborový salát a udělali těsto na cukroví. Potom jsme se (zase já a Slečna T) pustili do válení a vykrajování. Jako první jsme zjistili, že jeden člověk měl na starosti váleček, vykrajovátka a ozdobičky na strom. Rovná se, neměli jsme ani jedno (na stromek jsme dali jen mašličky z vlny). Ale nadšení přemůže cokoli a my jsme prokázali tvůrčí mysl. Těsto jsme rozváleli vinnou lahví (proč má vedení na výpravě víno?) a vykrajovali jsme formičkami na včelí úly. Dírky uprostřed dělala Sticky (přišla, protože u pece začínala být zima) víčkem od lihovky. Mňami. Pak zase zmizela ven za holkama k peci.

Hlodavci byli zaměstnáni výrobou včelích úlů, vedení na ně bedlivě dohlíželo a Tornádo, Bleška i Sticky dřepěli u pece. Já jsem se se Slečnou T zahrabala v patře mezi spacáky a užívali jsme si svou chvíli klidu. Všechno ovšem někdy skončí. Dřív, než by se nám chtělo, jsme slezli zpět mezi lidi a začali mazat marmeládu na linecké. Holky u pece se asi snažili. cukroví bylo jen mírně přičmoudlé.

Tím byla veškerá práce odbytá. Podepsali jsme oddílová přáníčka a rybí prsty už smažilo vedení. Večer jsme se sešli k oslavě. Stromeček, dárky, večeře, cukroví, všechno bylo dokonalé. Tak jsme se najedli, rozdali si dárky a šli spát. Tentokrát i s hygienou. Je smutné, že celodenní práce a příprava se rozplynula v sotva dvou hodinách zábavy.

Neděle ráno. Vstala jsem a za oknem pršelo. Bezva změna. Po snídani jsme si zabalili batohy a vyrazili na vlak. Každá jsme táhla za ruku jednoho Hlodavce. Během těhle rutinních cest se nejčastěji ozývají věty typu : Kdy už tam budeme? Jak je to ještě daleko? Mě bolí nohy! Já mám mokro v botech! apod. Vyjma toho se to dalo vcelku přežít. Občas jsem si se svým Hlodavcem i povídala. Jenže ona pak těsně před nádražím rozhodla, že poběžíme. Ruply mi nervy. Pustila jsem její ruku v nadměrném palčáku a rozběhla se. Počkala jsem až v čekárně. Dobře jí tak.

Cesta vlakem proběhla docela přijatelně. Hlavně kvůli neustálému přísunu Sušených žab(Slečna T jim říká Doň Doň), které mi obalují nervy cukrem. Po chvíli Sticky vyndala z batůžku balíček karet, tak jsme celou cestu věnovali karbanu. A potom už přišla Praha a všichni se rozprchli do svých domovů.

Tak tedy Vánoce udeřily. Ale já to ustála, a příště to ustojím zase.

It's a sin to be good where bad people succeeds.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!