Bít či nebít

15. ledna 2011 v 21:38 | Angel Enigma |  Alej - Advantaged Lair of Elite Jerks
To jest, oč tu už pět let běží. Vezměme si modelový příklad.
Stojí před vámi Záprdek. Pošklebuje se vám do obličeje a horečně u toho šrotuje, jak by vám co nejvíce znepříjemnil život. Zvažme si proto všechny faktory. 
Záprtek už si o facku koleduje přes několik týdnů. Jeho vytrvalé pokusy o to dostat mě - pochopitelně pro vlastní pobavení - z kůže a to sice jakoukoliv cestou je urputné a ukrutné. A ano, leze mi na nervy. Pokoušela jsem se s ním vyrovnat slovně po dobrém, slovně po zlém.
Nepomohlo.
A teď si představte že stojí proti vám a do obličeje se vám vysmívá pro nereálné nesmysly, které ho právě napadají.
Pak se ale ozývá ten druhý realista z druhé strany hlavy.
Záprtkových 160 centimetrů a 45 kilo oproti mým - už jste si mysleli že vám povím, hm? - no řekněme že hodně, je naprosto zanedbatelných. Záprtekův jediný zájem je hra na...no prostě...ehm, představte si flétnu a zazoomujte jí na 250%...což se rozhodně nemůže rovnat tomu, že se každý víkend přetahuju s koňmi a několika psy a tři večery z pěti trávím ve fitcentru.
Pak nastává několik modelových situací. Jistě, Záprtkovi namydlím, ostatní se poučí a bude klid. Pěkná představa, ale vezměme to fyzikálně. Když rukou, kterou přetáhnu pětsetkilové zvíře ke skoku na který evidentně nechce, přetáhnu šprta Záprtka, je téměř jisté, že o zem vezme druhou - jinými slovy, jak říkáme u RPGček, budu ho mít na jedinou ránu. Pokud bude mít štěstí, přelomím mu os. nassaale. Pokud ne, může to vyjít až na subdurální hematom. Potom je to reakce z mojí strany nepřiměřená  a tudíž moje vina. A zákon je spravedlivý, zákon musíme ctít. A před zákonem těžce ubráním to, že na to prakticky čekal.
Takže co udělá Angel Enigma? Pěstí s nakumulovanou silou (pokud si nepamatujete jak mi funguje automatická síla, přečtěte si můj článek "Představte si blesk...") uhodí pěstí do lavice. Kus dřeva se rozezní hlasitým zvukem a Záprtek uskakuje o několik centimetrů. Po několika ostrých slovech to pro dnešek balí. Přijde znova, já to vím. Ale nikomu se nic nestalo, a to je hlavní. Protože o to se přece, i když občas i sama proti sobě, snažím bojovat. Takže, spravedlnosti zdar. Tvářím se u toho nostalgicky a doplňuju článek hlasitým povzdechem. Jednou máte životní filozofii, tak už se jí musíte držet. Takže na sebe dávejte pozor aby se vám (nebo vaší rukou) nestalo něco zlého.
Mějte se pěkně a pamatujte:
Proč vytírat pokoj od stolu ke dveřím, abychom do něj pak hodinu nemohli, když můžeme vytírat od dveří ke stolu a nikdo pak hodinu nemůže otravovat nás?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!