Jak jsem byla dromedárem

28. ledna 2011 v 15:27 | Silverstorm |  Alej - Advantaged Lair of Elite Jerks
Oprostím se dnes od stereotypu a budu vám vyprávět o jiné spolužačce než o Jezince. Zatím jsem si na žádný z těch dárečků nemusela stěžovat, tak jich znáte jen pár, vesměs moje kamarádky. Dnes k nim tedy připojíme slečnu, která mi už vážně leze krkem. Říkejme jí Bosorka.

Včera, téměř po konci vyučování ke mě zmíněná přišla, že něco potřebuje. Chodíme spolu na hudebku a Bosorka měla mít dnes referát. Já měla referát minulý týden, na dvě vyučovací hodiny o vývoji opery. Pěkně hloupý téma, já vím. Ani jsem to nestihla doříct. Bosorka měla mít referát dnes a dozvěděla se to ve stejný den jako já. Navíc má téma koncertní sály a má to mít jen na jednu hodinu. Takže má lepší téma než já, poloviční délku, dvakrát více času a, zcela zjevně, je velmi líná. Protože co po mě žádala? Ať ten referát dnes dodělám a ať to chvíli trvá, aby ona ten svůj nemusela mít.

Nevím, jak si myslela, že z poslední půl stránky udělám hodinové pokračování referátu. Nevím, co jí zdrželo tak, že za dva týdny nesplnila svou povinnost. Nevím ani, proč o pomoc žádala zrovna mě. Vím, že se mi do toho ani trochu nechtělo. Takže jsem jí slušně řekla, ať mi vleze na hrb, že to neudělám (odtud ten dromedár). Co odpověděla? Že to se nedá nic dělat, protože už to domluvila s učitelkou. Dobrá machinace, co?

Reagovala jsem neartikulovatelným skřekem. Dnes ráno jsem naklusala do školy, připravená na svoje :Jejda, já zapomněla, Bosorko! A co zjistím? Že slečna tam není. Později se ukázalo, že zatahovala jenom hudebku. S absencí by stejně problém neměla, tak proč do toho tahala mě? No, je to prostě záhada. Ale víte, co je legrace? Hudebku máme jen v pátek. Příští pátek je volno, pak jsou prázdniny. Takže to Bosorka do té doby stejně zapomene udělat a pak bude mít mnohem větší problém. Takže tuhle kapitolu uzavírám s úsměvem na rtech a posměšnou větičkou: Good luck, Bossy!

(To Bossy berte vážně. Ona je příšerně panovačná.)

Mel in ore, verba lactis, fel in corde, fraus in factis.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 laivine laivine | 15. února 2011 v 15:16 | Reagovat

Geniální přezdívka, hned jak jsem si přečetla Bosorka, věděla jsem, o koho jde. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!