Na koši, v koši i vedle koše

27. ledna 2011 v 20:13 | Slverstorm |  Alej - Advantaged Lair of Elite Jerks
Nadpis vás možná zmátl, ale v tomto článku se nebude mluvit o odpadcích, o jejich polohách v naší škole (to by byl lepší nadpis Na lavici, pod lavicí, z okna ven), ani o recyklaci, uklízení, nebo podobných věcech. Bude to hlavně o basketballu, o místech, kde se během hry můžete ocitnout vy, kde míč, a kolik míčů se dá zaseknout v basketballovém koši, aniž by propadly.

Důvod k napsání tohoto článku je dnešní krásná hodina tělocviku. Jezinka se naštěstí neúčastnila, protože dělala dobrovolníka na úklid sněhu ze školního kluziště (nezáviďte, je to kus hřiště postříkaný vodou). Většina z nás se dobře bavila i bez ní. Víc než dobře. Já teď budu uvádět různé příklady všeho, co se může dít. Všechno už jsem zažila, některé věci i dnes.

Takže co se týče míst, kde se můžete ocitnout vy. Kromě obvyklých pozic všude na hřišti, je i několik pozic neobvyklých. Například v koši (to jsem viděla jen na základce a tu holku jsme tam vysadili, ale stojí to za zmínku). Dále v kabinetě tělocvikářů, trefíte-li učitelku (schválně, s úmyslem jí zranit), v nemocnici, trefí-li ona vás, v ředitelně, vysadíte-li kamarádku do koše, naspod nebo v různých vrstvách hromady těl, která prostě napadala jedno přes druhé, nebo na konstrukci, která drží koš.

Na téhle konstrukci může zůstat i míč, což je obvykle důvod proč tam lidi lezou, ale u mě jeden nikdy neví. Míč také může zůstat na stropní konstrukci, na jednom určitém výstupku na zdi, u některých holek pod tričkem, úplně naspod již zmiňované hromady těl a z nějakého mě neznámého důvodu na dívčích záchodcích (jednou dokonce přímo v míse. Tenhle míč byl označen a od té doby s ním nikdo nehraje. Nehrál, dokud jsem byla na základce, teď už nevím). Nebo se samozřejmě může prostě zaseknout v koši. Dnes jsme zjistili experimentální cestou, že v jednom koši může naráz viset minimálně šest míčů. Zvládli bychom i víc, ale pak se učitelka vrátila.

Nechť je vám tento výčet inspirací jak si ozvláštnit hodiny tělocviku. Je pravda, že ve většině případů mi bylo méně než deset, ale některé z těch věcí se dají dělat v každém věku. Přiznejte si, kdo by nechtěl viset v koši?

Mel in ore, verba lactis, fel in corde, fraus in factis.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!