Sex - šlo, jde a půjde vždy jen o jedno

23. února 2011 v 17:12 | Angel Enigma |  *Téma Týdne*

Když jste v první třídě prvně zaslechli slovíčko sex, co se vám vybavilo? No, nejspíš to nebylo nic převratného. Za vše je hovořící například lidový vtip o školním inspektorovi, mladé paní učitelce a pochopitelně našem starém známém Pepíčkovi, zakončeý oblíbeným výrokem "Když nevíš, neraď." Míra pověr, mýtů a nesmyslů o sexu kolujících by popsala tři zeměkoule.
Od té doby, co nám rodiče vysvětlili, že děti nerostou na stromech a že bílý čáp co přinese děťátko po svatbě je opravdu mýtus, se pro nás ale slovo sex ztratilo. Nahradily ho výrazy typu tečka tečka tečka, tohleto tamto nebo třeba dělat to něco, zpravidla doprovázená červenými tvářemi a spikleneckým výrazem.
V další kapitole bytí, kde si připadáme velcí a dospělí, naprosto nedospěle nahrazuje toto slovo mnoho jiných výrazů, které publikovat odmítám. Hranice roztomilých ruměnců se nám, bohužel (bohudík?) posouvá stále níž. Vzpomínáte si na slavný výrok ze známého filmu Pelíšky učitelky Šebkové?
"Rozmohl se nám tady takový nešvar. Je to slovíčko...A od nás ho nemají." Jedná se tehdy odhadem o devátou třídu, ne-li vyšší ročník. V dnešní době můžeme obdobná slovíčka slyšet od dětí třetích, dokonce druhých tříd.
Na jednu stranu proč ne. Sex je čím dál tím méně tabuizovaným a proč tedy živit děti bludy o opeřencích, unášejících batolata od hodných skřítků, riskantně je shazující k zemi lidem, na které dostávají po každé stavbě od matriky kontaktní údaje.
V mém případě nepřicházelo na opeřence ani pomyšlení. Na příkladu nenarozené mladší sestry mi bylo bylo náležtě vysvětleno, proč vlastně mamince roste bříško a že děti se nerodí jen tak samy, od sebe.
Rozhodně je důležité dětem všechno dobře a včas vysvětlit. Slovy mé moudré maminky: "Pořád líp, když ti to povím já a popravdě, než děti ve škole ve značně upravené verzi."
Extrovertnějším dětem vysvětlíme, že ač se jejich spolužáci v prvních třídách docházky (ehm, některým exemplářům to vydrželo dodnes) hlasitě zasmějí, když někdo skočí na lavici a zařve slovíčko Sex, není radno to dělat často. Pravda, sice jsme jim právě vysvětlili že sex je normální a rozhodně ne tabu, ale většina staromódních zaměstnanců vzdělávacích systémů nebývá stejného názoru.
Na druhou stranu stydlivějším holčičkám je nutno vysvětlit, že není třeba červenat se a začít se hihňat pokaždé, když z rádia zazní slavý hit Toma Jonese Sexbomb.
S mírou tabuizace je prostě potřeba brát to s rezervou, jako celý život. Takže sečteno podrtženo...ale vy přece víte :)
A jestli čekáte nějakou dobrou radu, tak je to ta, že nejlepší antikoncepcí pro obě pohlaví je acilpirin. Mezi kolena.
Krásný zbytek dne vážení čtenáři, děkuji za pozornost a zůstaňte s námi.
"Forgive your enemies, but never forget their names."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 °psycho.meis °psycho.meis | Web | 23. února 2011 v 17:18 | Reagovat

krásnej článek :-)

2 Petra Petra | Web | 23. února 2011 v 18:10 | Reagovat

Moc pěkný :) První povedenej článek, co čtu :)

3 diamond-ladies diamond-ladies | 23. února 2011 v 18:15 | Reagovat

Doufám že ne první povedený na našem blogu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!