Už to není ani tabu, ani hřích. Tak co to tedy je?

22. února 2011 v 16:13 | Silverstorm |  *Téma Týdne*
Sex. V dnešní době se oběvuje všude. Různí lidé mají různé názory, ale to vlastně na všechno, že ano. Konzervativní rodiče se podivují nad spustlým dítkem, moderní rodiče ho nechají, ať se klidně "otrká", když už je skoro dospělé.

Je pravda, že k tomuhle tématu nemůžu mluvit z vlastní zkušenosti. Minulo mě to (zatím jsem se totiž vždycky stihla schovat). Vlastně mě minul i pověstný rozhovor o motýlcích a kytičkách. Když to rodiče podstoupili s mým bratrem, prohlásil, že to přeci už dávno ví, tak se u mě ani neobtěžovali.

Mnohé moje kamarádky už mají svou první zkušenost  za sebou, mnohé ještě ne. V dnešní době vůbec mladí lidé získávají tyto zkušenosti v mladším věku než dřív (nebo se nebojí to přiznat). Také k tomu mají víc šancí a mnohem víc času. Koneckonců, sex už není tabu tak jak býval. Je to přirozená činnost, patří k normálnímu životu, proč o něm nemluvit, proč se tím nezabývat.

"Lehni si na záda, stiskni zuby a drž. Je to tvoje povinnost." Tuhle radu do života dostala od své matky císařovna Sisi. Tehdy považovali sex za poklesek, kterému se bohužel nemohou vyhnout. Hřích. Oproti tomu dnes se spousta mých vrstevníků na páchání hříchů jen třese. Společnost se prostě mění a s ní i náhled na mnoho věcí, sex nevyjímaje.

Zpětně vzpomínám na první kreslený film, který mi rodiče pustili. Z hlavy si vzpomenu na jedinou větu :Milujte se a množte se. (Kdo z nás neviděl tuto krásnou pohádku o počátcích světa. Malé děti se dívají a baví se, teenageři se pubertálně pochechtávají. Co dělají dospělí nevím, tak daleko jsem se nedostala.) Hned potom mě potkaly oplzlé hloupé vtípky základní školy ohledně orientace, na druhém stupni dělení na holky a kluky, jako by druhé pohlaví bylo nebezpečné a s výukou anglického jazyka i porozumění několika anglickým písničkám.

Když si tohle přečtete, musí vám dojít, na co myslí většina teenagerů, co je obklopuje. Není divu, že to berou jako věc za kterou se není třeba stydět. Jak říkám, mě osobně se to zatím vyhlo, ale otázkou zůstává, jestli prostě nemám proč, nebo jen nemám s kým.

Každopádně, tohle téma se s lidstvem táhne od samotného počátku. A pokud nechceme své potomky tvořit in vitro, ani se ho nezbavíme.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 apokalypsa-navody apokalypsa-navody | Web | 22. února 2011 v 16:21 | Reagovat

Hezky napsané. Sex se řeší úplně všude :/

2 mj-celka mj-celka | Web | 22. února 2011 v 16:49 | Reagovat

Krásně napsaný :) Btw.: Císařovna Sissi je krásná trilogie.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!