Věřit x Vědět - Muset x Mít

10. února 2011 v 21:06 | Angel Enigma |  *Téma Týdne*
Na cestě do Itálie se dívám z okna na krásou alpskou přírodu. S hlavou opřenou o sloupek se zahledím do zrcátka, a překvapí mě že v něm vidím zvláštní pohled na cizí byt. Neřeším jak je to možné, ale zadívám se na zvláštní scénku, která se mi děje před očima.
Je tam večer a Hopperka kouří na balkóně. Na noční sídliště, kde bydlí, se pomalu snáší tma. Za chvíli jí začíná práce. Srovná krátkou sukni a vyráží ven. Od silnice u německých hranic se podívá do měsíce.
Nechávám ten zvláštní příběh, aby mě pohltil a cítím, že mi pomalu podsouvá další pocit Už výjev pouze nevidím, už ho i žiju. Taky se podívám na úplněk.
Na stejný měsíc hledí v tuhle chvíli i Frajírek. Před jménem mu stojí titul, v garáži auto a v domě manželka. Napije se skotské a podívá se z okna. Ví, že zítřek bude stejný jako včerejšek a že to tak bude navždy. Sentimentální úvahy topí ve skotské. Pak vyráží noční ulicí z kanceláře domů.
Na noční ulici můžeme potkat i jeho bývalou lásku Umělkyni, jen o pár států jinde. Odjela za svým snem do Paříže, s touhou tvořit a zbudovat si ateliér. Když zavřou bar kde pracuje brzo, občas sedí u Seiny a snaží se s desátým přítelem fotit. Dávno ale ví, že jí to nemůže uživit.
Obdobným problémem si prošla i Ms.False. Ta vyrazila za svými představami do Ameriky. Teď sedí uprostřed velkého domu a přemýšlí. Kvůli zelené kartě se vdala a kvůli penězům za prvního bohatšího muže co o ní měl zájem. Dnes je zavřená ve zlaté kleci. Atletiku od střední nedělala.
Její kamarádka Barbie si svého Kena opravdu vzala. Dnes, dívajíce se na měsíc, přemýšlí o tom, proč se tak dlouho nevrací domů a jestli jí nezahýbá, i když se s vlastní nadváhou snaží tolik nebo dělat. Radši se zvedá a jde pracovat na malém architektonickém projektu.
Ken, v koloně aut, už dávno ví že nebylo chytré ženit se hned po střední. Ani hledat si nejlépe placenou práci, usoudí když si uvědomí, že zítra v sedm ráno musí být zpět v kanceláři. Časy klubů a barů jsou nenávratně pryč.
Oliheň právě odchází z jeviště. Se svou hip-hopovou skupinou vyhráli další soutěž. Vrací se do prázdného bytu a sama si otevírá si víno. Neví, jestli slaví, nebo zapíjí žal.
Všichni dostali to co celou dobu chtěli. Každý se po škole dostal tam, kam se dostat se snažil. Tak mi ale vysvětlete proč nejsou štastní?
I když, ne všichni. Žofka pořád, ale už na plný pracovní úvazek fotí pro Zoo a když jí navštěvuju, vždycky má pro mě veselé historky a volné vstupenky. S Milly už se tolik nevídáme, potom co převzala oficiální vedení jezdeckého klubu nemívá moc času, ale dosahuje skvělých výsledků. O Jezince jsem od střední nic neslyšela, předpokládám že se někde potají snaží změnit. Zato s Wolf pracujeme prakticky přes jednu kancelář. Spolu jsme ustály šest let na právech a když v kanceláři není co dělat, občas ještě stále vezmeme naše virtuální postavy na procházku. Na procházky chodím i o víkendech se psy, tedy o těch co nejezdím domů. Jsem obyčejná a průměrná, ale spokojená. Od života jsem přece nikdy nechtěla víc než vlastní klid a spokojenost sama se sebou. A tu mám.
Oni všichni si vždy připadali, jako že o životě vědí všechno. Jejich smysly života je ale dostaly tam, kde jsou...nebo tam, kde jsem je v tom zvláštním snu viděla. Co z toho plyne? Ten kdo chce jen to co potřebuje, dostane mnohem víc. Zvláštní sen mizí a já jsem zpět v autě. A uvědomuju si, co jsem viděla.

Třeba se změní. Třeba tak nedopadnou. Třeba se něco stane. Ale já se měnit nebudu. A proto doufám, že dopadnu tak jak jsem se viděla. A vám přeju totéž-abyste dopadli tak, jak sami budete chtít.
Krásný večer dámy a pánové, děkuji za pozornost, zůstaňte s námi a pamatujte:
Forgive your enemies, but never forget their names.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!