Život aneb Udělej si sám

13. února 2011 v 11:14 | Silverstorm |  *Téma Týdne*
Nedávno jsem se setkala se svou kamarádkou ze základní školy. Neviděly jsme se šest let, tak jsem jí pozvala na kafe, že si popovídáme. Po spoustě tlachání (jsme přece holky) jsme se dobraly k zvláštní otázce.

Kde si myslíš, že budeš za patnáct let?

Proboha, copak já vím? Za patnáct let, to mi bude přes třicet. Přála bych si mít rodinu, být vystudovaná historička a dělat špatně placenou práci, která mě baví. Ale také je možné, že se nedostanu na vysokou a skončím jako zahořklá prodavačka v obchoďáku. Budu o přestávkách klábosit se spolupracovnicemi, šklebit se na lidi místo úsměvu a pomalu nabírat kilo za kilem. Nebo budu pomáhat bratrovi shánět kšefty a budeme si tak lézt na nervy, že se nebudeme schopni vystát.

V životě je všechno možné. Záleží na tolika náhodách, na tolika lidech, tolika okolnostech, tolika věcech. Ale ze všeho nejvíc záleží na mě. Záleží na tom, jak moc půjdu za svým cílem, jestli budu schopná překonat překážky a jestli se přes všechny problémy budu schopná usmát. Myslím si totiž, že život budu mít jen takový, jaký si ho udělám. A čím víc vložím, tím víc i dostanu. Ne peněz, o to mi nejde. Štěstí je to co všichni hledáme.

Svůj smysl života vidím v tom, najít své místo, ať už je jakékoli, a zasadit se o to, abych na tom místě byla šťastná a pomohla i jiným lidem ke štěstí, když to jenom trochu půjde. Historička, prodavačka i manažerka mého bratra mohou být šťastné, ale taky žádná  z nich být šťastná nemusí. Záleží to jen na nich. Tedy na mě. A stejně tak záleží jen na vás, jak se v životě budete mít vy. Tak se snažme, ať naše životy mají smysl a ať stojí za to.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!