Demolice vzdušných zámků

2. března 2011 v 20:46 | Silverstorm |  *Téma Týdne*Co si budeme namlouvat, iluze jsou všude. Každý nějaké má a každý jich spoustu ztratí. Některé nám někdo vsugeruje, některé si stvoříme sami, některé si hýčkáme abychom se nezbláznili. Vzpomeňte si, kdy jste si naposledy uvědomili, že žijete v iluzi. Nejdřív si to vždycky nechcete přiznat. Pak vám dojde, že nemá smysl se té iluze držet, když už stejně víte, že je to nesmysl a pak jí teprve necháte být. Ztráta iluzí je bolestivá věc, protože realita nikdy není tak krásná, jakou bychom jí chtěli mít. Ale je to součást života a nedá se tomu vyhnout.

Já osobně jsem vcelku dost naivní a v podstatě pořád žiji v nějakých iluzích. Čím jich je víc, tím snazší pro mě je se jedné vzdát, a tím horší je se vzdát všech. Někdy si myslíte, že život už bude takový jaký je napořád, a pak náhle dostanete ránu pod pás, že padnete, neschopni se bránit.

Je jisté, že čím těžší život člověk má, tím více si tvoří iluzí o své budoucnosti. Nejvíc iluzí o budoucím životě si ale tvoří lidé v pubertě. Nesnažím se říct, že právě ti mají nejtěžší život. Jen jsou dostatečmně nezkušení, aby netušili, co jejich vzdušné zámky čeká. Většinou sní, že vystudují vysokou školu, najdou si dobře placenou práci, založí rodinu, snad budou mít i děti a budou žít šťastně až do smrti. Někomu to vyjde. Ale kolik lidí je na jednoho takového? Některé sny ale život naprosto zničí a s nimi i toho, kdo je tvořil. Nevím, jestli se tomu dá zabránit. Zatím jsem jen ve fázi budování. Můj vzdušný zámek se mi občas rozpadá pod rukama, občas ho zbořím, protože nevypadá tak, jak jsem chtěla, ale občas se mi podaří přidat nějakou tu věžičku, nebo patro. Uvědomuju si, že jednou se celá ta stavba rozplyne, ale pořád doufám. A také se pomalu připravuji na svou bodoucí ztrátu iluzí, protože určitě všechno nebude tak jak já chci.

Řekněte, kolik z vás si teď řeklo, "to není můj případ, já jsem přeci naprosto rozumný a má očekávání nejsou tak přemrštěná"? Možná skutečně nejsou, nevím a nechci vám zbytečně brát iluze. Myslím, že člověk nějaký ten sen potřebuje mít. Osobně si myslím, že iluze neztratíte, pokud se budete hodně snažit, aby se splnili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!