Jak zatočit s nudou

18. března 2011 v 16:53 | Silverstorm


Uvědomila jsem si, vážení čtenáři, že už jsem dlouho nic nenapsala. A tak jsem si řekla, že tedy napíšu. A pak jsem si řekla: ale co napíšu? Důvod svého nedostatku inspirace můžu snadno vysvětlit třema slovy: Nic Se Neděje!

Samozřejmě není tak docela možné, aby se vůbec nic nedělo. To víte, pořád se něco v okolí pohybuje, slunce vychází a zapadá, můj bratr přetextoval pár country písní (exceloval s textem Své slipy s láskou neztratíš, bohužel je tento text poněkud diskutabilní), Jezinka ještě stále tiše zuří a já se utápím v práci ve prospěch Plevelu. Problém tkví v tom, že se neděje nic zajímavého, a tak mi hrozí, že se, tentokrát již doopravdy, ukoušu nudou. Bylo rozhodnuto (mnou), že s tím kousáním začnu na uchu, aby to alespoň chvíli trvalo.

Samozřejmě, od potupného skonu vlastními zuby mě stále ještě dělí nějaký ten den. Stále se může něco zajímavého přihodit a můj konec odvrátit. Ale, jak praví ustálené rčení, budoucnost je ve hvězdách. Ta moje tedy určitě, protože můj program na tento víkend je překreslování souhvězdí. Musím podotknout, že je to povinnost a tedy se to nedá odvrátit. Myslím, že někde u Velkého vozu začnu s tím užíráním se. Ale to bych odbíhala od tématu. Téma je NUDA. Nuda s velkým N, velkým U, velkým D a velkým A. Skutečně Velká NUDA. Nuda, která kráčí ruku v ruce s rutinou, samotou a nicneděláním. Nuda, která mě polapila aniž jsem se mohla bránit.

Mnoho lidí říká, že nuda je nejhorší co vás může potkat. No, myslet si to mohou, že ano. Já myslím, že nudit se je lepší než pro rozptýlení běhat nahá po ulici nebo skočit z mostu, ale jejich názor jim vyvracet nebudu. Protože nuda je příšerná. Stalo se vám to někdy? Stav, kdy se cítíte prázdní a svět kolem vás je také prázdný, i lidé jsou prázdní, a vy jen nevíte, jestli jsou prrázdnější oni, vy, nebo svět. Pocit, že i když se vás kamarádi snaží rozveselit, vůbec to nepomáhá a tak jen způsobně posloucháte, abyste neurazili a vaše mysl se přitom toulá úplně jinde a ani vy nevíte kde, a kdybyste jí chtěli stáhnout zpět, nepomůže to, protože nevíte kam pro ni jít. Tichá, všeužírající, příšerná nuda.

Ale i nuda se dá zahnat z pohodlí domova. Každý má vlastní postup. Já jí natřu na žlutozeleno a pověsím za kotníky z okna. Až zmodrá zimou vezmu ji zpátky dovnitř a ukážu jí pár speciálně vybraných mang. Okamžitě zrudne a v tu chvíli utíká z pokoje. Nelze ovšem po tom trápení co mi způsobila nechat ji jen tak jít. Je zamčeno. Nejspíš vrazí hlavou do dveří a ve chvíli, kdy si uvědomí co ji čeká, zbledne jako křída. Po pár hodinách se mnou se pro jistotu ztratí jako pára nad hrncem a já jsem zase jednou vyhrála. Nejvíc se mi na Nudě vždycky líbili všechny ty barvy před tím, než definitivně zmizela. Nádhera.

Jediný způsob jak zradit svého nepřítele je přestat ho nenávidět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ráďa Ráďa | 19. července 2011 v 12:32 | Reagovat

Perfektní článek :) Moc jsem se pobavila :D Děkuju ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!