Jezte co chcete a nechte mě jíst co chci já!

7. března 2011 v 17:16 | Silverstorm |  *Téma Týdne*Není zas tak dávno, co se jedna holka od nás z oddílu rozhodla stát se vegetariánkou. Což o to, rozhodnutí je to chválihodné, proti tomu nic. Co chybělo bylo odhodlání. Dva týdny vydržela o tom zaníceně hovořit, zatímco se v klidu cpala řízky. Pak jednou o víkendu řekla, že tedy už. Na výpravu si přivezla vegetariánské jídlo a křičela na nás že jsme necitliví, kdykoli jsme vyndali svoje "barbarské" pokrmy. My jsme si z ní potom samozřejmě začali dělat legraci. Sotva začala, a už to brala tak vážně a snažila se vypadat, že už to tak je roky. Od toho víkendu jsem jí už mnohokrát viděla s masem v ruce. Dokonale se uplatnilo pravidlo, že když se má něco udělat, nejčastěji se to plánuje na zítra. Když jsme se jí pak zeptali, proč skončila, řekla, že by to bylo příliš mnoho problémů.

Já o tom moc nevím, ale myslím, že to není ta nejlepší výmluva. O tom přece vegetariánství není, nebo ano? Osobně jsem tak zarytý masožravec, že bych to asi nevydržela o nic déle než ona, ale aspoň se tak netvářím. Vegetariány respektuji už proto jak silnou vůli musejí mít, aby to ustáli.

Samozřejmě existují různé míry vegetariánství. Někteří lidé jsou vegetariáni tím způsobem, že všechno maso z pokrmu vyndají a pak ho vyhodí. To si myslím, že by ho rovnou mohli jíst, takhle ho jenom plýtvají. Takové nepovažuji za vegetariány. Jen se snaží tak vypadat.
Další stupeň je, že odmítaji cokoli, co bylo s masem ve stejném hrnci. Přijde mi, že ze všech úrovní je tahle nejsympatičtější. Plní svůj originální účel a přitom nemusí člověka úplně "zhuntovat".
Třetí úroveň jsou lidé, kteří odmítají všechno, co kolem masa byť jen prošlo. To zahrnuje mléko, vajíčka a další podobné věci. Takoví lidé bývají neduživí, často nemocní a neuvěřitejlně hrdí sami na sebe, jak chrání zvířata.

Pokud mám mluvit za sebe, vegetariánství mi přijde v pořádku, pokud člověku maso nechutná. Pro většinu lidí je ale maso přirozená potrava, takže, vzato kolem a kolem, je vegetariánství proti přírodě. Tím samozřejmě nechci nikoho popudit. Jen si myslím, že lidé by se neměli přemáhat a měli by trochu myslet na své zdraví. Samozřejmě, je to každého svobodná volba jak moc si zničí organismus. Neříkám, že přejídat se masem je bůhvíjak zdravé. Každý si musí najít potravu, která vyhovuje jemu. Takže se vegetariáni mohou klidně držet svých zeleninových zahrádek. Já se budu i nadále držet svého oblíbenného pozdravu : "Lovu zdar!"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 7. března 2011 v 17:20 | Reagovat

:-DDD Tohle mě pobavilo!

2 Tai ren Moore Tai ren Moore | Web | 7. března 2011 v 17:30 | Reagovat

Osobně jsem vegetariánka a vařím si vegetariánsky.Jistě ve škole mi na talíř to maso fláknou, ale nevyhazuju ho- obvykle ho prostě zblafne někdo jiný u stolu nebo si řeknu že ho nechci :D Ale tyhle rádoby vegetariány nemám ráda, proč se přetvařovat? Být zajímavý? Takhle dost těžko...

3 Aimee Aimee | Web | 7. března 2011 v 17:32 | Reagovat

Jo, já jsem vegetariánka. Ale nedělám to jenom proto, že bych chtěla šetřit zvířata (to je taky jeden z důvodů samozřejmě), ale u mě hraje roli i to, že maso mi zrovna nejede (nebo jsem si tenhle pud vypěstovala tím jak ho nejím? Teď tak uplně nevím) a kdykoliv ho cítím, vidím, nebo nedej bože sleduju někoho jak to do sebe cpe, tak se mi chce zvracet.
Takže, já jednoduše maso jíst nemůžu (neříkám že to tak bylo porád, byli doby kdy jsem ho poměrně v klidu jedla, ale spousta okolností mi ukázala že maso prostě není pro mě) :)

4 Colorka :) Colorka :) | Web | 7. března 2011 v 17:38 | Reagovat

:-)  :-D  konečně článek, který mě bavil :-) myslím si, že vegetariánům chybí spousta vitamínů :-?  ale neberu jim to :-D  já sem masožrout ... protože vím, že prostě tohle je potravní řetězec kterej zařídila příroda a prostě to tak má být :-) ...proti čemu jsem .. jsou kožešiny a kůže ... a taky testování na zvířatech ..neberu jim testování kvůli lékům..to ne to je duležitý ale kvůli kosmetice ? to je blbost... :-x :-!  tak ahoj..a stav se taky na můj blog :D děkuju za pobavení :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!