Nesežerte mě!

8. března 2011 v 20:20 | She Blue Lion |  *Téma Týdne*


Příjemný večer přeji všem
a zároveň se hlásím se svou dávkou žvástů na tento týden.
Nevím jak se článek zveřejní v Čechách ale tady z hotelu našeho orientálně padoucnicového simpózia vše vypadá v pořádku.Tak to snad tak bude vypadat
i v Čechách.


Já osobně jsem hrdá vegetariánka žijící mezi masožrouty.Nezazlívám jim že jedí maso,ale mě samotné se od malička vybavovala nádhera a životní síla zvířat,která musejí zemřít jen pro to abych já se najedla.Byla bych schopná to vše překousnout,vždyť i tu rostlinu jako živý organismuz zahubím tím že jí sním,člověk byl je a bude lovec,ale při žvýkání kousků rosolu ze školních vývařoven se mi zjevovaly otřesné fotografie z jatek.
Když jsem se pak dozvěděla o podmínkách ve kterých zvířata z velkochovů přežívají,proto že slovo žijí není na místě,řekla jsem si dost.

Nejsem ani makrobiotik ani vegan.Pouze nejím maso.
Mléko a sýr mám od farmářů z vedlejší vesnice a dokonce i vím jakou barvu má kráva od které to mléko pochází.A jsem s tím spokojená. Proto že vím o tom jaký ta kráva vede život.
Vím že je brána jako členka rodiny,že jí mají všichni rádi i přes to že "holt smrdí" a nikdy nepozná muka masového chovu.Nečeká jí nekvalitní život na chemikáliích podporujících růst svaloviny.Má každý den čistou podestýlku a čerstvý vzduch ve výběhu. A těch pár korun na víc mě nezabije.Na rozdíl od jejích družek jí neseberou telátko po pár týdnech co se narodí. Slepice od vedle se neudusí v hale když vypadne proud. Její kuřata spokojeně pobíhají po dvoře a zobou to zrní na co mají chuť.
Kohout na ně spokojeně dohlíží a já neznám nic příjemnějšího než jeho ranní kykyrykýýýý!
Na rozdíl od řinčení budíku je přírodní,a ten kohout nespotřebuje tolik lithia z baterek jako budík...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 •Pet!nka• •Pet!nka• | Web | 8. března 2011 v 20:40 | Reagovat

Já maso jím, ale ráda vím, z jakého zvířete je. Nikdy by do mě nikdo nedostal jakýsi karbanátek hozený do housky, který podávají v McDonald, to tedy opravdu ne.
Když vidím, že mami dělá králíka, který prožil relativně spokojený život, tak je mi líp, než kdybych měla jíst něco, o čem ani nevím, že je maso.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!