Do you wanna date my avatar?

1. dubna 2011 v 17:57 | Angel Enigma |  *Téma Týdne*


K internetovému seznamování jsem měla vždycky odpor. Kdybyste se mě před třemi lety zeptali na Facebook, řekla bych vám že nemám a mít nebudu, protože nepotřebuju, aby mi někdo čenichal do toho, do čeho mu nic není. Od někoho, kdo programuje algoritmy a spravuje větší síť to vždy znělo neuvěřitelně. Většina lidí si později zvykla. Jen tak pro ilustraci, k Facebooku jsem přišla v době, když už měla Facebook i známá slečna co neumí vytisknout dokument z Wordu, a mě z čistě programovacího hlediska zajímalo, jak někdo vytvořil tak snadné stránky že je pochopí opravdu každý.
Bože Angel už zase moc žvaníš, že ano. Tak pardon, zpět k internetovému seznamování.
Ono není seznamování jako seznamování. Když na chatu flirtuje Beruška23 s RedPorchem, samozřejmě že ostatním se hned, přiznejme si, národe, máme to v povaze, začnou vybavovat katastrofické scénáře, jako že Beruška lže o svém věku, Porche je uchýl nedej bože pedofil a oba dva jsou nezodpovědní, nerozvážní mladí lidé kteří se nechali zlákat falešným kouzlem internetu. Dámy a pánové- nevedu blog abych na něm omílala klišé. Toho máme přece všichni v práci, ve škole nebo jaký oficiální název vaše osobnostní vězení nese, dost. Pravdou je, že na internetu může být každý kým chce. Kupříkladu já si užívám možnosti být sama sebou.
Je to už slušnou řádku let, co jsem jako správná holka hrála ve virtuální stáji. Při jistém flamewaru, jejichž účastníkem jsem bývala vždycky, se ukázalo, že moje protivnice jsou jen z vedlejší třídy a že se vlastně známe. Zjistilo se, že má několik dalších kamarádek na téže hře a že je prakticky znám všechny. Příští den už jsme spolu seděly na obědě a je to přesně trojka Wolf, Milly a Jezinka a nikdo jiný. A pochopitelně jejich kamarádky Poorgirl, Jéjé a nikdo jiný než vaše stará známá Silverstorm. Stáj nás sice bavit přestala, komu to ale vadilo. Do vedlejší třídy se za svým "kolektivem" chodím schovávat dodnes. S Wolf jsme se setkaly na o něco jinačí hře. Záměrně jsem jí neřekla, že hraju, protože, jak už mě znáte a odhadnete, potřebuju se sžít s ovládáním, naučit s postavou spolupracovat a nějaké ty chyby na statech to sice stojí, ale mimochodem, ty se mi stejně za 6 levelů vymažou.
Když jsem začínala hrát Ragnarok, byla jsem k debatám s cizími lidmi stále ještě obezřetná. Představy armády uchýlů číhající za každým osobním vzkazem, který se oběvil na chatovacím logu umístěném pod panelem kouzel a inventářem, mi vždycky clonila radost z dobré hry. Po čase si ovšem uvědomíte, že za každou postavou sedí úplně normální člověk, který je ve hře ze stejného důvodu jako vy a který si prostě jen chce chatem zkrátit dobu přes nudné hunty nebo zdlouhavé questy. A zjistíte, že seznamování není jen on hledá ji. Internetové seznamování není jen o tom, že Beruška pošle Porchemu staženou fotku a Porche na oplátku zamlčí několik kilo navíc. Že internetové seznamování není o tom že ona hledá jeho. Protože občas se může stát že oni hledají jeho. Nebo že ona hledá je. A když dostanete příležitost setkat se s lidmi, které znáte pouze z avatarů a konverzací, osobně, a zjistíte že jsou opravdu takoví jako ve hře, divili byste se, jak se vám rozšíří obzory. Na internetu platí přece stejná pravidla jako na policii. Vše co řekněte může být použito proti vám. Ale to to nejdřív musíte říct.
Děkuji za pozornost vážení čtenáři, přeju vám krásný den a pamatujte:
"Kdo si hraje s elektrikou, dostane malou ránu. Kdo si hraje se mnou, dostane takovou že lituje, že si nehrál s elektrikou."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Teýýk Teýýk | Web | 1. dubna 2011 v 18:22 | Reagovat

Dobrej článek =) Já seasi před rokem přes jednu hru s kámoškou a ještě pořád se spolu bavíme...Jinak seznamky atd neuznávám =)

2 kissyn kissyn | Web | 1. dubna 2011 v 18:34 | Reagovat

LoL =D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!