Tour de vlak

30. dubna 2011 v 9:20 | Silverstorm |  Plevel


Vím, že jsem delší dobu nepsala o svých super plevelích zážitcích, takže se to pokusím dohnat. Mám skvělou šanci, protože proběhl velikonoční puťák, což je akce dlouhá a nervy drásající. Pět dní sice není tak moc, ale bohatě mi to stačilo. Přítomní: Bleška, Tornádo, Slečna T, Ta-z-hor, nějaké to vedení a Pratetička (je Hlodavec, takže není ničí prateta, ale připomíná mi tu mojí. Chová se totiž, jako by měla stejnou nervovou poruchu v otravnějším stádiu).

Takže, ve čtvrtek ráno jsme se srazili na hlaváku v sedm ráno. Není to tak nekřesťanská hodina jako obvykle, díky přítomnému Hlodavci, ale klidně bych vstávala ve tři ráno, abych mohla jet bez ní. Vyrazili jsme na jižní Moravu.Dorazili jsme kolem poledne do Mikulova, odpoledne navštívili zámek a vyšplhali na Svatý kopeček, narvali pár kytek do herbáře a navštívili říši hmyzu. V okolí se totiž právě jeden druh brouků věnoval reprodukci a po vykonání povinnosti jeho jedinci umírali. Setkávali se na stromech a mrtví padali dolů. Co naplat, občas trefili turistu. My si myslíme, že to byli chrousti, ale posledně jsme jalovec prohlásili za tis, tak tomu moc nevěřte.

Další den jsme navštívili zzámek Lednice a minaret. V zámeckém paarku tam roste spousta prvosenek a mě štve, že je chráněná. Dají se z ní totiž dělat bonbony, ale to se nenaučím, když si nesmím nervat ingredience. Jinak se nic moc nestalo. V sobotu jsme byli pro změnu ve Valticích a odtud nás čekal přejezd vlakem na Haciendu (ta se nachází v jižních čechách). Protože jsme jeli asi pět hodin, udrhala jsem si náramek. Aspoň nějaká činnost. Na místě určení jsme všichni padli. Bez vyjímky a bez hygieny. V neděli jsme barvili vajíčka (každá jedno, jen tak pro tradici, než že bychom čekali koledníky), a vykonali práci výměnou zastravu a prohlídku historického mlýna. Práce spočívala na přemístění hromad dřeva na hráz mezi rybníky a jejich následné spálení. Já jsm hlídala oheň, takže jsem vyfasovala hrábě a kýbl na hašení a šla se škvařit. Moc jsem toho nenachodila, ale spotila jsem se stejně jako ostatní. Dostali jsme najíst, prohlídku a dokonce každá jedno kindervajíčko. Po návratu do Haciendy jsmevšechny padli. Další den jsme se vraceli domů, takže už se nic nedělo, pokud vás nezajímá uklízení.

Takže jsem to přestála ve zdraví. A co jem tam celou dobu dělala já? Hodně jsem spala, jezdila vlakem, spala ve vlaku a řvala na hlodavce. Jako obvykle.

Pohodlnější bývá chytit člověka pod krkem, než za srdce. (N. V. Gogol)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!