Další rodinný víkend (režíruje tatík)

15. května 2011 v 16:19 | Silverstorm |  Inside of diamonds


Přiznám se vám, že poslední dobou příliš nestíhám, takže za tenhle víkend dám jeden souhrný článek, přestože by si asi zasloužil víc.

Včera jsme byli na chatě. Mamka odjela už ve čtvrtek, takže jsem se musela dva dny starat o chlapce, ale přežili jsme to všichni tři, takže to nebudu nijak rozvádět. Protože jí tam odvezl táta, musel jí zase vyzvednout, tak mě vzal s sebou. A taky babičku. Bratr zůstal doma, protože má před maturitou a musí se učit. Dorazili jsme, a rodiče vyrazili na tenis. Já nemám vhodnou obuv (prostě žádné tenisky nevlastním), tak jsem vzala babičku na procházku kolem přehrady. Pozorovali jsme spolu ptáky, vodní i zpěvné, trochu si povídali a snažili se vyhnout nepříjemnému tichu. Nakonec jsme zamířili na kurty za rodičema. Babička mi cestou prozradila pár přírodních léčiv (na bradavice pomáhá vlaštovičník). V podstatě hned po vstupu na kurt mi tatík řekl, že si mám jít zahrát s mámou, protože on je znaven stářím. Snažila jsem se vymluvit, že mám boty s traktorovým vzorkem, že nebudu hrát v džínách a že jeho raketa je na mě moc těžká, ale co to bylo platné. Trošku jsem rozryla antuku, ale snad nedošlo k větším škodám.

Po tenise jsme uvařili oběd a po něm se vrhli na zahradu. Spousta práce. Já jsem trošku otrhala mamčiny záhonky kvůli svému herbáři a pak jsme se vydali domů. Babička byla nadšená, že mohla jednou pracovat na cizí zahradě a mě těšilo, že jsem vytáhla paty z domu.

Dnes ráno mě zradilo moje přírodní časování. Každé ráno se budím v půl šesté a už neusnu. Stačí mi to, ale klidně bych si pospala i déle. Jaké bylo překvapení, když během snídaně klaply vchodové dveře a objevil se bratr. Vlezl do kuchyně, vyhodil plechovku od energetického nápoje, a zamumlal, že celou noc hrál hru po Praze a jde spát. Takhle bych se taky chtěla učit.

O pár hodin později tatík rozhodl, že už nebudu ničit tenisová hřiště a vyrazili jsme mi koupit tenisky. Bratr spal, tak jsme jeli jen tři. Ovšem to nebyla jednoduchá záležitost. Nejdřív jsme zjistili, že obchod otvírá až za půl hodiny. Odebrali jsme se strávit čas v sousedním supermarketu. Tam jsme pořídili pár věcí, něco jedlého, něco oblečení. Následně jsme vlezli do již řečených sportovních potřeb. Tatík začal nadávat na stupidní organizaci, na nevhodné materiály a střihy tenisových bot a na podobné věci. Nakonec našel boty, které odpovídaly jeho představě v sekci Poslední páry. Naštěstí odpovídaly i mojí velikosti. Na cestě zpátky jsme koupili mraženou pizzu na oběd a vyrazili vzbudit bratra. Tak jsem si z dopoledního výletu pro boty přivezla tenisky, boty možná na tělák (možná mi jich bude líto), a plavky. Ne, že bych něco z toho potřebovala. Tatíkovi se to na mě líbilo, tak mi to vnutil. Takový drobný nákup. A to jsem nezmínila věci, které nejsou moje.

Být poslední má tu výhodu, že nemáš nikoho v zádech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!