Maturita-sbohem, bráško!

17. května 2011 v 20:55 | Silverstorm |  *Téma Týdne*


Takže maturita. Osobně mě čeká až za dva roky, ale na mého bratra a několik kamarádu se to řítí i letos. Pokud by vás to zajímalo, i oni tvrdí, že státní maturita je nedomyšlená asi jako opencard a podobně k ničemu, ale tenhle článek není o nepovedených projektech.

Zkrátka, můj bratr doslova žije maturitou. Už roky (doslova) čte povinnou četbu, učí se angličtinu, češtinu i matiku, snaží se všechno stihnout a bere to moc zodpovědně. Je z toho tak vyčerpaný, že už ráno ani nevstává, ani nechodí do školy, a kdybyste se zeptali, asi už sám neví, kdy byl naposled venku. Jestli ho v tom podporuji? Samozřejmě. Odmaturovat musí, o to žádná, a navíc, když se mu to povede, už nikdy ho ve škole nepotkám. Ne, že by mi tam vadil, ale kvůli Kodexu mladší sestry musím nenávidět staršího sourozence. Je to jedno ze základních pravidel (pokud jste o Kodexu nikdy neslyšeli, nejste mladší sourozenec, nebo nejste dostatečně vlezlí, aby vám ho někdo ukázal).

Ale dost už o tajných dokumentech. Maturitě se také jinak říká zkouška dospělosti. Upřímně, myslím, že člověk není dospělý když zvládá rovnice s absolutní hodnotou, nebo vyjmenuje ruské zástupce realismu. Mnohem víc se v životě hodí jiné věci, ale to se zase nedá zkoušet ve škole. Když se mého bratra zeptáte, kde je v naší kuchyni struhadlo, pošle vás za mnou, nebo tam kam slunce nesvítí. Když se zeptáte, co má v plánu po maturitě, ře kne že vysokou, kterou a jaký obor, ale ani slovvo o nějakém soukromém životě. Můžete říct: No ovšem, Ajťák. T on je. Ajťák s velkým A. A jako všichni takoví je neschopen se postarat sám o sebe. Označila bych ho za nedospělého, ale stejně bude mít maturitní vysvědčení nejlepší z ročníku. Asi ho z prakitického hlediska podceňuju, ono to nějek dopadne. Zatím držím palce jemu i všem ostatním letošním maturantům.
Ať se jim to všem podaří!
(Když ne teď, tak aspoň v září!)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tabitha ren Moore Tabitha ren Moore | Web | 17. května 2011 v 21:08 | Reagovat

Takhle blbnout je zbytečné.Navíc znala jsem taky takovýho stresora, co roky blbnul a chystal se a finálně u komise dostal okno.Měl tak přehlcenou hlavu, že si na nic nevzpoměl, ono je lepší to brát z lehka a nepřehánět to moc.Neříkám neučit se, ale šílet kvůli tomu je moc...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!