Nevyzpytatelná bárka

25. května 2011 v 8:11 | Silverstorm |  *Téma Týdne*


Občas si říkám, co mě asi čeká v budoucnu. S časem je ten problém, že je to trochu jako sedět v lodi, když je všude kolem mlha. Nevím, kam jedu. Podle minulých zkušeností to můžu předpokládat, ale nikdy to nebude na sto procent přesné. Pamatuji si, kudy jsem projela, ale nemůžu se tam vrátit. Navíc svou loď kormidluji jen tak na půl. Se mnou kormidlují i ostatní lidé a také náhoda. A proud mě nese dál a dál. Pořád někam pryč. Hned za tímhle ohybem může být peřej, nebo dokonce vodopád, ale také tam může být zcela klidná řeka. Proboha, kam se to řítím? Kam mě zanese tahle podivná řeka, kde skončím? A jak dlouho to bude ještě trvat?

Nikdo mi nedokáže odpovědět. Nikdo do mlhy nevidí o moc víc než já. Jen když natáhnu ruku před sebe spatřím konečky prstů. Jsou to rozmazané mlhavé předpoklady, ale co když se mýlím? Co když to nebyla má ruka, ale větev, která mi v další chvíli dá pořádnou po hlavě? Kdo ví? Občas z toho mívám strach. Všechny ty peřeje, kterými jsem už projela, a ty větší, které mě teprve čekají, mě dohánějí k šílenství. Jestli se někde na téhle řece udělám, tak končím.

Tohle se mi na budoucnosti líbí. Nic o ní nevíme. Můžou se stát strašné věci, ale stejně dobře můžeme doufat, že bude všechno v pořádku. V tomhle nám nikdo nedá jistotu. Můžete spekulovat o tom, co se stane a můžete mít i pravdu, ale to neznamená, že jste znali budoucnost. Jen jste měli šťastný tip, nic víc. Příště se vám to nemusí podařit. Budoucnost je plná nepřeberných možností. Jak si můžeme být jisti, že se něco stane právě určitým způsobem? V celé budoucnosti víme určitě jen jednu jedinou věc, že někde končí. Ale kdy a jak?

Já to ponechám na ní. Hodlám se nadále pevně držet boků svá nevyzpytatelné bárky a plout kam mě voda ponese. Budu se snažit řídit mezi kameny a nevrážet do jiných loděk. Možná, že se na téhle pouti časem někdy potkáme. Až se to stane, doufám, že se navzájem nevyklopíme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Misha Misha | Web | 25. května 2011 v 23:11 | Reagovat

Všechno tady je strašně krásné :)

2 Angel Enigma Angel Enigma | Web | 26. května 2011 v 8:46 | Reagovat

Děkujeme za chválu a za pozornost, zůstaň s námi! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!