Upomínka na tábor

18. srpna 2011 v 9:18 | Silverstorm |  Plevel
Ano, říkala jsem, že o táboru nic moc psát nebudu, ale nakonec si říkám, proč ne? Já toho vždycky napovídám a co z toho. Takže abych vás všechny uvedla do děje. Tohle byl můj osmý Plevelí tábor. I přes to jsem letos měla mnoho poprvé. Poprvé jsem si zapomněla kartičku pojištěnce. A samozřejmě na to bezprostředně navazuje : poprvé jsem si něco udělala.

Připravovali jsme dřevo na táborák. Řežeme kládu a já si ji pravou rukou přidržuju až příliš blízko zářezu. Pila se zarazí o suk, vyskočí ze zářezu a co trefí? Můj pravý ukazováček. No co. Trochu teče červená, z toho se nezblázním, ale za vedením radši zajdu. Ošetří mi to a zavážou. Instruují mě, abych držela ruku nahoře a začnou se hádat, jestli mě vzít na šití nebo ne. Rána jde přes kloub, ale prstem hýbu. Sporné. Mě mezitím začalo být slabo. Koukání na krev mi nedělá dobře a ten den byl vážně blbej tlak. No, zatmělo se mi před očima a najednou jsem na horské dráze. Víííííí!

Když se proberu, ležím na zemi, nohy a ruku nahoře a kolem několik lidí, které jsem pěkně vyděsila. Když mi došlo, co se stalo, (chvíli to trvalo), začala jsem se sama sobě smát a ostatní taky. Bylo to poprvé, co jsem sebou švihla.

Když jsme dorazili do nemocnice, ani to moc dlouho netrvalo a přišla jsem na řadu. Odkryli mi provizorní obvaz, prohlásili, že jsme s tím vůbec nemuseli přijet, napsali zprávu a zafačovali mě. Důkladně. Pak jsem rukou od zápěstí nahoru týden nehnula. Pak jsem ještě jeden týden měla zavázaný jenom ten prst. Měla jsem výhodu v některých hrách, kde se měla určitá věc udělat méně šikovnou rukou. Lidi mi dovolí použít tu šikovnou, když tu druhou nemám použitelnou.

Celé to zranění ale nejspíš nejvíc naštvalo slečnu T. Tvrdila, že jsem to udělala schválně, protože se mnou chtěla hrát dvouhlas na flétnu. Tak jsem se kvůli ní skoro naučila hrát levým malíčkem místo pravého ukazováčku. Skoro. Ono to neni tak jednoduché. Ale nakonec mě rozvázali a s náplastí už se hrát dá, tak jsme si to vynahradili. Jediný problém je, že ještě teď mám při některých činnostech ten prst natažený a nepoužívám ho. Uvidíme, jestli se začne zapojovat.

Teď už na tom prstě mám jenom tři růžové čáry vedle sebe. Taková roztomilá jizva. Asi mi ještě chvíli zůstane, ale aspoň si budu pamatovat, že k pile se chováme s respektem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!