Království za suché kalhoty!

20. září 2011 v 21:12 | Silverstorm |  Plevel

Tak jsem tu zase se svým zpravodajstvím z plevelích výprav. Tento víkend jsme se vydali do bývalého těžebního regionu za Plzní, do města Stříbro. Cesta tam probíhala, jak jinak, vesele. Všichni byli v dobré náladě a hlodavci byli ve vedlejším kupé, tak jsme se příjemně naladili na nastávající dny.

V sobotu mě a Slečnu T vyslali po ránu do infocentra. Naštěstí bylo hned vedle DDM, kde jsme spali, jinak bychom se asi rozespalé ztratili v uličkách města. Naštěstí jsme k informacím dostali i mapu, takže cesta zpět už nebyla tak problematická. Bylo to také trochu proto, že jsme vyběhli jen v tričkách a po ránu bylo chladno (tedy mě, Slečně T asi těžko). S plánkem a zbytkem oddílu jsme vyrazili na věž kostela, kde jsme měli téměř hodinovou prohlídku. Víte co dělal věžný, žijící svůj život těsně pod střechou věže? Zvonil na zvony, hlídal město a z dlouhé chvíle lovil holuby (rozhodněte sami, jestli chytal ptáky kolem věže, nebo se jen tak šťoural v nose).

Po této poučné prohlídce jsme vyrazili hledat kamení. Vzhledem k tomu, že město na řece Mži leží téměř na hranicích, nebyla nouze ani o bunkry. Nakonec si každý našel aspoň kusek galenitu na hromadě hlušiny. Vrátili jsme se zpět a večer jsme ztrávili vtipnými hrami a zpěvem.

V neděli jsme za drobného mžení vyrazili na pole k plynovodu, protože na takových místech je dobrá šance najít nějaký přádný šutr. Já jsem našla krystal křemene na šířku 4 cm, takže jsem ten předpoklad prokázala. Bleška pak ztrávila dlouhou dobu snahou mi ho ukrást, jenže to by mě asi musela zabít. Vydrželo jí to přesně do chvíle, kdy nás zastihla taková menší průtrž mračen. Asi za hodinu nás to přestalo bavit, tak jsme si nasadili batohy a vyrazili na nádraží, kde jsme se převlékli do suchého a zahráli jsme si bezva hru, abychom nebyli zase moc suché. A pak už jen hurá domů, k teplé večeři, teplé vaně a teplé posteli. A k tolik tolik touženým suchým kalhotám!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!