NE-MÁVEJ-TE-NA-MĚ!

6. října 2011 v 20:54 | Bea-Mall |  Ámosi "POMLČ"!
Po dlouhých dvaceti letech Ámosi Pomlč slavil dnes, v centru té bratrské církve- církve nestíhám a nepobírám omlouvám se za zmršení jména svaté instituce- své narozky. Paní ředitelka byla dojatá a prváci jako hlupáci skoro všichni v "Office Looku"...
Hostesku rozdávající květiny měla dělat jedna slečna z "mé" třídy.Nevím proč to nevyšlo.Já jsem se spokojeně nechala posadit k nooteboku a okusovala si nehty nad "šipkováním" prezentací ke kterým mluvili přednášející. Profesoři i studenti kteří si prezentace připravili byli milí.I když jsem ráno přišla bez nejmenšího tušení co budu dělat a jak jdou prezentace za sebou "šlo to". Spletla jsem se jenom jednou a to jsem si chyby i všimla. :)

Abych se nepřechválila, válčila jsem se spořičem- vypínáním displeje.Mávejte po ploše promítající se na plátno, "myšítkem" když to uvidí plná kaple studentů, absolventů a profesorů.Bych se neviděla. Ale ta mrška se po pár minutách neaktivity vypínala, což mě deptalo ještě víc. Navrch jsem židli a stolek s nootebokem a promítačkou měla před první řadou "kostelních" lavic.

Taky jsem si kurzorem lítala jak divá. Já jsem chudinka při "Běžných" tauchpadech úplně mimo. Jako hrdá a spokojená majitelka mininooteboku jsem zvyklá a naučená že tlačítka ovládající klikání myší mám vedle "dotykové destičky" samotného tauchpadu. Na "normálních" nooteboocích jsou ale tyto "čudlíky" umístěny pod "destičku".No tak jsem hmatala do prázdna.

Prezentace jsem kromě naklikávání na ploše, ve složkách a tak po různu spouštěla. Za plať pánu bohu za to že F5ka je všude stejná :)) Ovládala jsem je já. Domluveným gestem od přednášejících mělo být mávnutí.

A tak na mě dnes celý den mávali.
V půli druhé prezentace už jsem měla chuť mávat nazpátek!

Začátek první prezentace byl také vyšperkován "problikáváním".Měla jsem držet libovolný rytmus a přejet přes pásmo zruba dvaceti fotografií. No tak jsem si jemně ťukala na šipku v pravo a pomalu u toho v duchu počítala do pěti. Takový pětitakt prostředníčkem, to je panečku něco. :)

Ve finále všeho se povedlo "zmenšit" promítací plochu. Tou chápejte promítací plátno na něčem mezi mimozemskou architekturou a malířským stojanem. Výška tohoto zázraku se korigovala utahováním nebo povolováním "kličky" v zadní části tohoto "teleskopického" zázraku. A tahle malá milá klička zlobila!Od druhé prezentace tedy bylo všechno mírně šuro a okradené o zhruba tak deset, patnáct řad pixelů ze zhora. Stává se.

Dalším problémem bylo osvětlení.Kdyby se bylo dalo zhasnout vidělo by se z prezentací víc. Taky mě překvapila rozlišení obrázků které byly v prezentacích použity.Hledala bych větší, nebo bych si s nimi víc vyhrála.Na samotné promítačce byly moc vidět.
Grafická úprava byla běžná, sladěná ale neřekla bych že originální...
Taky mě na Southu naučili že to co mám v prezentaci si lidi přečtou, tak že si mám napsat jen samotná témata a pokud k prezentaci mluvím- a to se většinou u prezentací stává- mám ta napsaná témata rozvádět. A hlavně NEMÁM mít popsaný slide a jen ho přečíst. Stalo se. Evidentně jiná škola, jiné prezentace.Jiný nootebook, jiný touchpad.Jiný kraj jiný mrav...
Netvrdím že to bylo špatně.Nedělám tu ze sebe mistra světa.Jen říkám..že jsem byla zvyklá na něco jiného.Nehodlám se tu snobsky vytahovat- klidně to řekněte i Angličtinářce. Jen jsem přešla z poněkud snobstějští školy, velkým domácím úkolům z angličtiny říkám Project, Anglicky mluvím jako snob a v PowerPointových prezentacích jsem zvyklá mít animace, písničky, externí odkazy, obrázky megalomanského rozlišení, složitější rozvržení a text buď v odstavcích nebo v bodech.
A tak mě to zaskočilo...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!