Skleněné masky

6. prosince 2011 v 15:44 | Silverstorm |  *Téma Týdne*
Pro začátek bych navrhla, abychom se všichni zamysleli. Kdo z nás nežije pod maskou? Co si uvědomuju, tak já sama mám aspoň tři. Jsou to masky každodenního života, které pouhým okem nemůžete vidět, ale stejně jako při karnevalu nemáte tušení, kdo se pod nimi skrývá.

Člověk každé ráno vstane, upraví se, nasadí masku a vyrazí ven. (Nenechte se mýlit, nemluvím o make-upu.) Znám jen málo lidí, kteří jeden krok vynechají (ne vždy je to ten s maskou. Někteří prostě nevstanou). Když už jsme venku, předvádíme ostatním masku, o které si myslíme, že se bude nejvíce líbit. Představuji si to někdy jako perfektně průhledný kus skla. Roky a roky nám trvá, než jej vybrousíme a vyleštíme k naprosté dokonalosti. Pokud se nám to ale podaří, nosíme pak svou masku o to hrději.

A nyní se zamyslíme podruhé. Kolik přesně znáte lidí, před kterými klidně sloupnete z obličeje tenhle kousek skla a necháte je koukat na to, jací skutečně jste? Doufám, že si každý vzpomněl alespoň na někoho. Pokud ne, koukejte někoho rychle najít. Maska je krásná věc, ale sklo studí. A navíc ve chvíli, kdy vám vaše maska příliš dobře přilne, už se pod ní nikdy nenadechnete. Něco ve vás zemře. Přesněji řečeno zemře vaše skutečné já. Dál už bude žít jen maska.

Naštěstí si neuvědomuji ve svém okolí nikoho, komu by se to stalo, i když pár lidí mělo namále. Dokonce i já. Nenaučila jsem se sundat masku před kýmkoli, nevěřím lidem o nic víc než před tím, ale když se svých masek nedokážete vzdát, musíte je přinejmenším střídat. Alespoň do té doby, než se jich postpně všichni zbavíme. Ale to by nešlo. Tyhle masky jsou totiž symbolem naší civilizace.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Naty Naty | Web | 6. prosince 2011 v 15:57 | Reagovat

Tvůj článek se mi líbí. Velmi se mne dotkla ta část, kde píšeš "Něco ve vás zemře. Přesněji řečeno zemře vaše skutečné já." Moc pěkně si to vystihla.

2 Byakko Byakko | Web | 6. prosince 2011 v 16:30 | Reagovat

Máš pravdu, každý z nás má nějakou masku. Ať už se jakkoliv tváří, že ji nemá. Tvůj článek to moc hezky vystihuje! :)

3 Silverstorm Silverstorm | 6. prosince 2011 v 21:09 | Reagovat

Děkuji za všechny reakce. Člověka vždycky potěší, když se jeho články líbí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!