Oddanost podezřelého X.

10. dubna 2013 v 22:50 | Bea-Mall |  Ámosi "POMLČ"!
Zdravím.
Máte se? Mějte se...dál.

Opadá energie. Rodinka...je prostě rodinka, ale, je to vlastně na pohodu. Třída je v rozpuku který vykvete do totálního chaosu, během odpoledky se chystá test z křesťanství. Proč ne dneska. Vedle mě se zuřivě probírají Fandomy, Crossovery mezi Yaoi, britskými sitcomy a populární fantasy literaturou pro mládež, jako jsou Hunger Games, Harry Potter, nebo třeba Percy Jacson, to je vlastně jedno..nakonec z toho stejně vypadne něco naprosto pekelného. Aby toho pro nás "nerdy" nebylo málo, přidáme k tomu ještě Marvelovky... Uvažuji, jestli je volná hodina, přestávka a nebo normální vyučování, ale všechno mi to v takové podivné atmosféře splývá...


Kluci přes uličku od nás hrají Minecraft na notebooku. Holky před námi si lakují nehty. V první lavici si slečna dopisující písemku, v klidu povídá s kámoškou, která si na smartfonu vyřizuje e-mailovou korespondenci.

Tak nějak se po různu řeší čtvrtletní klasifikace. Ani sama nevím jak.. tak nějak to kolem mě všechno proplouvá. Sedím v zadní části třídy, pěkně v rohu a tak nějak to všechno s náznakem odstupu zkouším pozorovat. Po chvíli se tiše vzdávám, nebaví mě to. Na lekci angličtiny, věnované dvojstránce o jídle, záživně debatujeme, jak nejlépe vysvětlit Angličanům, co jsou to "chlupaté knedlíky", "kyselo" a podobné tradiční pochoutky. Olomoucké syrečky, s elegantním anglickým popiskem: "A round, small and very smelly cheese from Olomouc" s přehledem vyhrávají, i když Kyselo znělo při popisování v angličtině taky fajnově.

Z lekce angličtiny se moje myšlenky přesouvají k ségře v Anglii a od té, se moje znuděná úvaha, přesouvá k poslední anglické knížce kterou mi dovezla. Když pominu, zábavný fakt, že kniha je od japonského autora, s japonskými reáliemi a dějem v moderním japonsku, přitom dovezená z Anglie, musí se nechat, že i když všichni tvrdí, že detektivky "jsou odpad literatury", je dobrá. Má atmosféru. Takovou svou vlastní, sychravou, vystínovanou v coloritu periferie Tokia. Je pěkně a čtivě psaná. Jazyk není příliš těžký. Postavy se nechovají absurdně. A mě vlastně ani nevadí, že už od začátku vím, kdo je vrah. Kvůli té zvláštní, jako líné, špínou šedé řece, podél jejíhož toku se děj odehrává, na mě kniha působí takovým zvláštním rozespalým dojmem. Ne však rozpačitým. Z části mi připomíná ospalou díru, nebo Jacka Rozparovače.

Možná si říkáte, sakra proč to čte? Postavy se občas chovají absurdně, že by se i hrdinovéságy Twilight pozastavili. Od začátku vím, kdo je vrah. Už jsem říkala, že ta knížka na mě působí, ospalým dojmem... Ale já jsem neřekla, že ta knížka je nudná, to rozhodně ne. Ani v nejmenším.
Rozhodně stojí za to, si ji přečíst.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Případné zdroje by měly být v popisu obrázku.Často si některé ilustrace vytvoříme samy.
U těch popisky nejsou.Zajímavé fotky máme z DeviantArtu.Jejich autor je u nich uveden v popisku.
Děkujeme za pochopení.

Na veškeré zde zveřejněné texty,vyjma označených citací se vztahuje autorský zákon.
Kopírování(bez ikony) zakázáno!